sesja lifestyle ostrów wielkopolski, domowa sesja rodzinna

Sesja rodzinna lifestyle

Rodzinne sesje zdjęciowe

Fotografia rodzinna jest wyjątkowo bliska mojemu sercu. Cieszę się ogromnie, że lifestylowe sesje zdjęciowe stają się coraz bardziej popularne. Nie ma piękniejszej pamiątki, która zostaje z nami na lata niż fotografie.

Sesja rodzinna to świetna okazja do zatrzymania pędzącego czasu, choć na chwilę. Naturalne sesje zdjęciowe są tym, w czym czuję się najlepiej. Sama jestem mamą, wiem doskonale jak ważne jest zapisywanie chwil w formie zdjęć. Dzieci rosną tak szybko i tak szybko się zmieniają, dlatego warto wyłapywać te codzienne chwile, by móc wracać do tego wyjątkowego czasu po latach.

Jak wygląda sesja lifestylowa?

Sesja rodzinna typu lifestyle tak naprawdę sesją nie jest. Jest to reportaż z Waszej codzienności, może odbyć się w Waszych domach,  bądź w plenerze. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj. Bez wykorzystania lamp, teł i dodatkowych akcesoriów fotografuję Was podczas chwil, które spędzacie razem. Wspólne wygłupy, spacery, łaskotanie i przytulanie. 

Nie ma tutaj pozowania, ustawiania i sztywnych reguł. Podczas sesji bawicie się, rozmawiacie, czy czytacie książeczki. Dla mnie najważniejsi jesteście Wy i łącząca Was relacja. Każda sesja rodzinna żyje własnym życiem, a ich efekty często przechodzą moje najśmielsze oczekiwania. Domyślam się, że sesja zdjęciowa może być stresująca, ale bez obaw. Ze mną każda sesja rodzinna jest luźna i bezstresowa 🙂

Jak przygotować się do sesji rodzinnej?

Przede wszystkim należy zadbać o dobry nastrój 🙂 Sesja rodzinna ma być przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Na bok należy odłożyć wszystkie stresy życia codziennego. Wasze pozytywne nastawienie ma olbrzymi wpływ na to jak sesja rodzinna będzie odbierana przez Wasze dzieci. Więcej o tym, jak przygotować swoje dziecko do sesji zdjęciowej pisałam tutaj.

Dlaczego warto robić sesje rodzinne?

Sesja rodzinna to idealna okazja do wspólnego spędzenia czasu. Gromadzi wszystkich członków rodziny w jednym miejscu, skupionych wyłącznie na swojej obecności. Zdjęcia z takiej sesji są wspaniałą pamiątką, pozostają na lata, cieszą i wywołują same pozytywne wspomnienia. Mogą być również świetnym prezentem, którym można obdarować najbliższych. Chętnie pomogę dobrać i stworzyć dla Was album z takiej sesji 🙂

Kiedy zrobić sobie sesję rodzinną?

Każda okazja jest dobra do tego, żeby uwiecznić ją w kadrach. Sesje lifestylowe mogą być robione w dowolnie wybranym przez Was czasie. Sesja rodzinna przedstawia Waszą codzienność, dlatego może być wykonana bez szczególnej okazji. Często jednak uwieczniamy momenty, które mają dla nas szczególne znaczenie.

Przyjście na świat nowego członka rodziny jest świetną okazją do wykonania domowej sesji noworodkowej. A sam czas jego oczekiwania to idealny moment na ciążową sesję zdjęciową. Sesja rodzinna to również sesja z Waszymi zwierzakami. O ile Wasze pupile będą czuły się komfortowo w towarzystwie nowej osoby. W końcu to również członkowie rodziny, dlatego nie wyobrażam sobie, żeby mogły zostać pominięte.

Gdzie wykonywana jest sesja rodzinna?

Nie fotografuję w studio. Zdecydowanie bliższa mojemu sercu jest fotografia lifestylowa w plenerze, bądź w Waszych domach. To właśnie w miejscach, które dobrze znacie czujecie się najlepiej. A mi bardzo zależy na Waszym komforcie.

Uwielbiam domowe sesje zdjęciowe. W Waszych czterech kątach czujecie się jak ryby w wodzie i mój aparat to wyłapuje. Dzieci nie odczuwają stresu związanego z nowym miejscem i otoczeniem. A kiedy na dworze jest już cieplej możemy wybrać się w plener i pozwolić najmłodszym biegać i bawić się do woli. Nie trzeba oddalać się daleko, kawałek zielonej trawy w Waszych ogrodach również będzie idealny 🙂

Jak ubrać się na sesję rodzinną?

Przede wszystkim komfortowo. Wiem, że może wydawać się to banalną wskazówką, jednak jeśli nie będziecie czuli się dobrze w tym co macie na sobie, aparat to wyłapie, a przecież nie o to chodzi. Jeśli chodzi o dokładne szczegóły co i jak założyć, przed każdą sesję zachęcam Was do lektury 15 wskazówek jak ubrać się na sesję zdjęciową. Z tego artykułu dowiecie się szczegółowo czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę przy doborze stroju na sesję.

Jeśli nadal się zastanawiacie czy warto wykonać taką sesję, napiszcie do mnie, a ja przekonam Was, że warto 🙂 Jeśli jesteście zainteresowani umówieniem terminu serdecznie zapraszam do kontaktu.

Fotografuję w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach. Więcej moich zdjęć znaleźć możecie na moim instagramie 🙂 Do zobaczenia 🙂