domowa sesja noworodkowa lifestyle

Sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa w domu- sesja lifestyle

Od dłuższego czasu sesje noworodkowe są bardzo popularną gałęzią, wśród fotografii rodzinnej. Widok malutkich stópek, dłoni i słodkiej śpiącej buźki zachwyca każdego rodzica i całą rodzinę malucha. Sesje takie wykonywane są bardzo wcześnie, w pierwszych dwóch tygodniach życia. Zdjęcia noworodka najczęściej wykonywane są w studiu, z wykorzystaniem dodatkowych gadżetów. 

A co jeśli nie czujecie klimatu takich sesji zdjęciowych? Jeśli nie jesteście przekonani do podróżowania z takim maleństwem, jednak mimo to chcieli byście uwiecznić te wyjątkowe w waszym życiu chwile? Tutaj na światło dzienne wychodzi sesja noworodkowa lifestyle. Sesja fotograficzna, która sesją nie jest.

Sesja noworodkowa lifestyle- co to takiego?

Jak wspomniałam przed chwilą sesja lifestyle wcale sesją nie jest. Jest to rodzaj reportażu fotograficznego z pierwszych chwil spędzonych z maluszkiem w Waszych domach. Nie ma żadnych gadżetów, strojów, lamp. Jesteście Wy i Wasze maleństwo. Nie ma tutaj żadnych wytycznych odnośnie wieku noworodka. Domowa sesja noworodkowa może odbywać się również w późniejszym czasie, kiedy wasz maluch jest już starszy.

Niemowlęce sesje domowe są równie urocze i zachwycające, jak te wykonane w pierwszych dniach życia noworodka. To Wy decydujecie kiedy chcecie zaprosić mnie do Waszego domu. I właśnie tak to się odbywa. Odwiedzam Was w Waszych domach i uwieczniam Waszą codzienność. Przytulanie, wspólny relaks, zabawa, karmienie. Są to chwile, które przepełnione emocjami, uwiecznione na zdjęciach będą świetną pamiątką na lata.

Ile trwa domowa sesja noworodkowa?

Ze względu na reportażowy charakter takiego spotkania poświęcić trzeba ok. 2h na zdjęcia. Tak, by wszystko odbywało się bez pośpiechu, bez stresu. Byście mogli poczuć się swobodnie w obecności nowej dla Was osoby, którą zapraszacie do podglądania Waszej codzienności. Jest to też czas, w którym możemy się lepiej poznać, porozmawiać i zadbać o przyjemną atmosferę na sesji.

Sesja noworodkowa jest nieprzewidywalna. Ciężko jest przewidzieć nastrój jaki będzie miało maleństwo, dlatego większa ilość czasu zapewni Wam większy komfort. Jeśli trzeba będzie maleństwo nakarmić, utulić, czy nawet uśpić z pewnością znajdzie się na to czas. A sesja noworodkowa zyska dzięki temu kolejne, piękne i niepowtarzalne kadry.

Jak przygotować się do domowej sesji niemowlęcej?

Nie potrzebne są tutaj jakieś szczególne przygotowania. Więcej na ten temat pisałam tutaj. Nie musicie specjalnie sprzątać domu na moje przyjście. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że samo przyjście na świat maleństwa potrafi przewrócić Wasze życie do góry nogami, dlatego nie przejmujcie się. Wszystko odbywa się naturalnie, swobodnie i w Waszym domowym zaciszu.

Uwieczniamy Waszą codzienność, najbardziej swobodnie jak tylko się da. Jedyne o co trzeba zadbać, to o obecność w domu wszystkich osób, które w reportażu maja się znaleźć.

W co ubrać się na sesję zdjęciową?

Jeśli chodzi o Wasz strój i strój Waszego maleństwa, nie musicie się tym zamartwiać. Sesje domowe charakteryzują się domowym stylem. Macie się czuć dobrze i komfortowo we własnych ubraniach. Jeśli jednak macie ochotę zagłębić temat zachęcam do lektury 15 wskazówek jak ubrać się na sesję zdjęciową. Są tam wskazówki odnośnie kolorystyki, wzorów i stylu ubrań. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jeśli chodzi o moje upodobania odnośnie Waszych strojów, to zasada „im niej tym lepiej” świetnie się tutaj sprawdza.

Gładkie ubrania o jednolitych kolorach w stonowanych barwach będą bardzo dobrym wyborem. Zastanawiając się nad ubraniem dla Waszego maleństwa zdecydujcie się na gładkie (bez wzorów) jednolite kolorystycznie ubranka. Jak dla mnie zwykłe białe body na krótki rękaw, to zawsze świetna opcja 🙂 I oczywiście bose małe stópki! Ich widok zawsze zachwyca.

Czy na sesji noworodkowej może być starsze rodzeństwo?

Biorąc pod uwagę fakt, że jest to sesja domowa, ma ona być naturalna i przedstawiać Waszą codzienność. Jeśli macie starsze dzieci, oczywiste jest, że one również będą fotografowane. To samo tyczy się rodziców, nie tylko mamy będą na zdjęciach, ale tatusiowie również 🙂 Przyjście maleństwa na świat jest wyjątkowym wydarzeniem dla całej rodziny i naturalne jest, że jest to czas celebrowany przez wszystkich. Jeśli posiadacie zwierzaki, one także mogą być częścią sesji. W końcu należą do Waszej rodziny 🙂

A co jeśli trochę się krępujecie?

Nic w tym dziwnego! Dlatego rodzinne sesje lifestyle trwają trochę dłużej niż standardowe sesje noworodkowe, byśmy mieli więcej czasu na poznanie się. Zapewniam luźną atmosferę i dużo swobody. Jeśli mimo to nie będziecie potrafili odnaleźć się wiedząc, że gdzieś w ukryciu czyha na Was obiektyw aparatu, chętnie podpowiem i udzielę wskazówek, czym możecie się zająć, by zapomnieć o tym, że ktoś robi Wam zdjęcia. Staram się, by sesja noworodkowa Waszego maleństwa była miłym doświadczeniem nie tylko dla maluszka, ale też dla Was 🙂

Fotografuję w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach. Mam nadzieję, że widzimy się na sesji! 😉