sesja ciążowa w domu

Sesja ciążowa

Sesja ciążowa znana również jako sesja brzuszkowa, to sesja zdjęciowa wykonywana przyszłej mamie w celu upamiętnienia wyjątkowego stanu jakim jest czas ciąży.

Okres oczekiwania na maluszka to wyjątkowo piękny i trudny zarazem czas dla przyszłej mamy. Pełen obaw i niewiadomych, czas ten wypełniony jest po brzegi przygotowaniami i planami związanymi z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny. Warto w tym czasie pomyśleć również o sobie i pomyśleć o pamiątkowej sesji zdjęciowej.

Sesja brzuszkowa czy warto ją robić?

Oczywiście, że warto. Ciąża to wyjątkowy stan. Każda kobieta oczekująca maleństwa wie jak niesamowitym uczuciem jest nosić w sobie nowe życie. Choć często wydaje Wam się, że ten czas dłuży się w nieskończoność, trwa on tak naprawdę chwilę i nim się nie obejrzycie  w Waszych ramionach tulić będziecie już małą istotkę. Wiem coś o tym. Warto zatrzymać ten piękny czas w kadrach, by móc po latach wracać do niego i przypominać sobie słodki ciężar ciążowego brzuszka 🙂 Sesja ciążowa to niesamowita pamiątka, którą również będziecie mogły pokazać swoim dzieciom gdy podrosną. W końcu to ich pierwsze zdjęcia na tym świecie 🙂

Sesja ciążowa w plenerze czy lifestylowa sesja brzuszkowa w domu?

To od Was zależy jak ma wyglądać Wasza sesja ciążowa. Ja wykonuje je zarówno w plenerze jak i w waszych domach. Każda z tych opcji ma swoje plusy. Plener daje nam możliwość najróżniejszych lokalizacji, nie musimy ograniczać się do znanej Wam przestrzeni, a wykorzystać różne lokalizacje zarówno w pobliżu, jak i na sesji wyjazdowej. Sesja ciążowa, plenerowa daje również możliwość zabawy ze światłem w zależności od pory dnia, w której sesja ciążowa zostanie zrealizowana.

Z drugiej strony w domowym zaciszu będziecie mogły poczuć się wyjątkowo komfortowo i spędzicie ten czas w otoczeniu, które jest Wam najbliższe. Nigdzie nie trzeba będzie jeździć, sesja odbędzie się w wybranych przez Was pomieszczeniach, dlatego nie ma się co przejmować sprzątaniem całego mieszkania. Będzie to zbędne 🙂

Sesja stylizowana czy naturalna sesja brzuszkowa?

Nie wykonuję sesji w studiu. Zdecydowanie bliższa mojemu sercu jest naturalna fotografia rodzinna. Jeśli macie ochotę na piękne długie suknie do ziemi, zupełnie nie mam nic przeciwko. To Wasz komfort jest dla mnie najważniejszy. Macie czuć się dobrze i swobodnie przed obiektywem. Jeśli na sesję planujecie założyć legginsy i t-shirt jestem bardzo na tak! O to chodzi w naturalnej fotografii lifestylowej, by uchwycić Waszą codzienność.

Dla mnie to Wy jesteście najważniejsze i to jak się czujecie. Nie to, w co jesteście ubrane. Jeśli macie więcej pytań odnośnie Waszego stroju, nie martwcie się, przed każdą sesją wysyłam szczegółowy poradnik, w którym możecie znaleźć sporo wskazówek 🙂

Kiedy wykonać sesję ciążową?

Wiem, że często podaje się jakieś ramy czasowe. Dla mnie nie mają one większego znaczenia. Wy musicie wiedzieć, czy czujecie się dobrze. Najlepiej żeby brzuszek był już widoczny. O to chodzi w tych sesjach. Jednak jeśli macie ochotę na wcześniejszą sesję, nie mam nic przeciwko. Sesja ciążowa ma odbyć się w najbardziej dogodnym dla Was terminie.

Jako górną granicę często podaje się 34 tydzień ciąży. Jest to czas, w którym brzuszek jest już zaokrąglony jednak nie jest na tyle duży, by bardzo ciążył i przeszkadzał. Ja swoją sesję ciążową miałam w 39 tygodniu ciąży i czułam się na niej świetnie. Nie polecam jednak zwlekać na ostatnią chwilę, ponieważ życie potrafi pisać własny scenariusz i można po prostu nie zdążyć 🙂

Czy na sesji brzuszkowej mogą być inni członkowie rodziny?

Jeśli tylko macie na to ochotę, uważam, że nie tyle co mogą, a powinni 🙂 Przecież nie tylko kobiety czekają na przyjście na świat maluszka. Ich tatusiowie oraz rodzeństwo równie mocno przeżywają ten czas . Niech i ich emocje zostaną uwiecznione w pamiątkowych kadrach. Rodzinne sesje brzuszkowe są pełne radości i emocji, które towarzyszą Wam w tym czasie.

Jeśli nadal macie wątpliwości zachęcam do lektury, czy warto robić sesję brzuszkową?

Nie wahajcie się, tylko widzimy się na sesji 🙂 Fotografuję w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach.