plenerowa sesja ciążowa w lesie

Sesja ciążowa – Dlaczego warto ją zrobić i jak się do niej przygotować?

Sesja ciążowa – czy warto?

Będąc w ciąży, my kobiety mamy na głowie milion zadań do zrobienia przed narodzinami naszego maluszka. Pamiętamy o wszystkim i staramy się jak najlepiej przygotować do powitania nowego członka rodziny. Wydawać by się mogło, że ciąża, która trwa aż 40 tygodni, będzie trwała wieczność. Jednak z doświadczenia wiem, że ten wyjątkowy stan tak szybko mija…

Wiem, że ciąża potrafi dać nam kobietom ostro popalić, wiem też, że czasami nie czujemy się najlepiej i najpiękniej. A sama myśl o fotografowaniu nas w tym stanie nie wydaje się być czymś kuszącym. Jednak są to tylko wahania nastroju spowodowane hormonalną burzą. Jesteśmy piękne w każdym dniu, bez względu na wszystko. Każda kobieta, powtarzam każda jest wyjątkowa i piękna.

Sesja brzuszkowa jest idealnym momentem, by ponownie dostrzec w sobie tę wyjątkowość. Ten niepowtarzalny stan dodaje kobietom skrzydeł. Oczy błyszczą szczerą radością a włosy lśnią tak, jak nigdy. Czy nie jest to świetna okazja do uwiecznienia? Pomyślcie o tym, że będą to pierwsze zdjęcie Waszego maluszka, który ukryty będzie jeszcze w brzuchu.

Kiedy najlepiej wykonać sesję ciążową?

Uważam, że decyzja kiedy, leży wyłącznie po Waszej stronie. Fajnie jeśli brzuszek jest już zaokrąglony i widoczny spod ubrań, bo o to nam chodzi J Jednocześnie dobrze, jeśli ciąża nie jest na tyle zaawansowana, że uniemożliwia swobodne poruszanie. Najważniejsze, żebyście czuły się komfortowo . Powiedziałabym, że między 32-36 tygodniem będzie idealnie, jednak sama swoją sesję ciążową miałam w 39 😉 Także nie ma tutaj sztywnych reguł.

Ciążowa sesja plenerowa czy domowa sesja brzuszkowa?

Co wybrać, plener czy ciążową sesję w domu? Plusem plenerowych sesji ciążowych jest oczywiście różnorodność lokalizacji, które mamy do wyboru. Zdjęcia możemy wykonać praktycznie wszędzie, w lesie, ogrodzie, parku, na łące, w polu. Plenerowe sesje są świetną opcją jeśli marzycie o założeniu długiej powiewającej na wietrze sukni do ziemi.

Kolejnym plusem jest samo światło. Plener charakteryzuje się różnorodnym światłem, które zmienia się w zależności od pory dnia. Takie plenerowe sesje nabierają niepowtarzalnego charakteru, który ciężko jest uzyskać w domu. Pogoda nie jest tutaj żadną przeszkodą, pora roku również. W każdych warunkach można stworzyć coś pięknego. No, może poza ulewnym deszczem. Wtedy mogłoby być ciężko 🙂

Brzuszkowe sesje domowe, są z kolei  idealną opcją dla tych kobiet, które najlepiej czują się we własnych czterech kątach. Spokój i cisza, niezakłócona obecnością przypadkowo spotykanych w plenerze osób mogą być dużym plusem. Dodatkowo nie trzeba ruszać się z domu. A jak wiadomo w zaawansowanej ciąży może sprawiać to trudności.

W znanym Wam otoczeniu często czujecie się bardziej komfortowo i swobodniej, co widać na zdjęciach. Niezwykle momenty, które towarzyszą Wam na co dzień zostają uchwycone w kadrach i nabierają wyjątkowego charakteru.

Czy na sesji brzuszkowej mogą być obecne inne osoby?

Nie widzę żadnych przeszkód w obecności innych osób podczas takiej sesji. Jeśli macie ochotę na zdjęcia z partnerem, pozostałymi dziećmi, bądź ukochanymi zwierzakami, nie mam nic przeciwko.

Co więcej, myślę, że obecność ukochanej osoby bardzo dużo daje. Wzmacnia pewność siebie, poczucie komfortu i często też jest elementem wprowadzającym więcej radości i uśmiechu na sesji. A co najważniejsze, oczekiwanie na nowego członka rodziny jest dla nich równie ważnym wydarzeniem, w którym nie powinno ich zabraknąć.

Co ubrać na sesję ciążową?

Chociaż dla większości kobiet jest to bardzo istotny aspekt sesji brzuszkowej, najważniejsze jest, żebyście czuły się swobodnie i komfortowo. Jeśli uwielbiasz długie zwiewne suknie, albo marzysz o właśnie takim charakterze sesji, myślę, że jest to świetny pomysł. Jeśli jednak nie jest to Twoja bajka zwykły t-shirt opinający i podkreślający brzuch w połączeniu z wygodnymi legginsami będzie idealną opcją.

Myślę, że bardzo ważne jest, żeby strój Was nie przyćmił. Sesja ciążowa, ma pokazać jedne z najpiękniejszych chwil w Waszym życiu, oczekiwanie na nowego małego człowieka. I właśnie to jest w tej sesji najistotniejsze, nie ilość warstw tiulu, która będzie się za Wami ciągnąć.

Czy zrobienie makijażu i fryzury jest ważne?

Wszystko co sprawi, że będziecie się czuły bardziej kobieco i pewniej siebie jest fajne. Jeśli makijaż poprawi Wam humor nie widzę przeciwwskazań. Ale nie jest to must have.

Będę się powtarzać, ale nie o to chodzi w tej sesji. Jeśli macie ochotę na piękną sesję stylizowaną, jak najbardziej rozumiem i polecam wykonać taką sesję w studio, w  którym zostanie Wam zrobiony zarówno makijaż jak i fryzura. Pamiątka z tego wydarzenia będzie równie piękna.

Studio natomiast nie jest moją bajką i nie widzę potrzeby w nadmiernym przygotowaniu do takiej sesji. Jeśli macie ochotę na sesję w piżamie i kapciach jestem otwarta na wszelkie propozycje. Wy jesteście najważniejsze podczas Waszej sesji i jeśli jest coś co sprawi, że będziecie czuły się jeszcze lepiej w tym dniu np. makijaż to zróbcie go dla siebie. Dla mnie nie jest on istotny.

Na koniec.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam chociaż na część Waszych pytań i rozwiałam wątpliwości. Sesja ciążowa jest wyjątkowa. Warto ją zrobić, dla siebie, dla swojego maluszka, który będzie miał niesamowitą pamiątkę w przyszłości. Warto poczuć się kobieco i wyjątkowo.

Jeśli nadal się wahasz, nie zastanawiaj się. Pamiętaj, że już niedługo możesz nie mieć czasu na takie przyjemności jak godzinna sesja zdjęciowa 😀