sesja zdjęciowa domowa z babcią

Sesja zdjęciowa – prezent na dzień babci i dziadka

Wiem, że w gąszczu pełnym dóbr materialnych ciężko czasami zdecydować o tym, co może być wartościowym prezentem dla naszych najbliższych. Masz już pomysł na prezent na dzień babci i dziadka? Jeśli nie, służę pomocą :).
Jeśli posiadasz dzieci, to z pewnością wiesz jaką radość sprawia im obecność i towarzystwo wnucząt. Warto ten fakt wykorzystać i zamiast kupować kolejne gadżety możesz zapewnić im wspólną rozrywkę.
Ciekawym rozwiązaniem może być wspólny wypad do kina z wnuczętami, wspólne pójście na ciacho, bądź w przypadku maluchów czas spędzony z dziadkami w „sali zabaw”.

Jeśli te opcje są już Ci znane i przetestowane, może to świetna okazja, żeby zaproponować coś innego, co będzie dla nich wyjątkową pamiątką na lata? Mowa tutaj oczywiście o sesji zdjęciowej z wnukami. Wiem doskonale, że większość seniorów nie przepada za robieniem im zdjęć, ale w towarzystwie wnucząt chętniej zmieniają zdanie. A obecność dzieci podczas sesji zawsze rozładowuje napięcie i dziadkowie zapominają o towarzyszącym im wcześniej skrępowaniu.

Sesja domowa to świetny pomysł na prezent na dzień babci i dziadka

Wiem, że obecnie, kiedy mamy czas pandemii wielu rodziców unika zbędnego wychodzenia z domu i miejsc, które skupiać mogą dużą liczbę osób. Sesja wykonana w domu to ogromny plus dla osób, które nie chcą się niepotrzebnie narażać. Dodatkowo to bardzo wygodna opcja dla tych, którzy mają ograniczone możliwości ruchowe. Nie trzeba wychodzić z domu, to ja przyjeżdżam do Was 🙂

Przebieg sesji z okazji dnia babci i dziadka

Sesja domowa wykonywana jest w przestrzeni, w której dziadkowie czują się swobodnie. To może być ich własny dom, bądź dom wnucząt. Salon z kanapą, bądź fotelami wystarczy, żeby rozsiąść się wygodnie i pobawić z wnukami w ich ulubione zabawy. Dla tych, którzy są bardziej aktywni, harce na łóżku w sypialni będą świetną okazją do wygłupów, które uwielbiają maluchy 🙂

Jak przygotować się do sesji?

Wskazówki odnośnie ubioru podczas sesji są uniwersalne i możecie znaleźć je tutaj. Istotne jest żeby ubrania były w stonowanych kolorach bez nadmiaru wyrazistych wzorów, tak by nie odciągać uwagi od fotografowanych osób. Jeśli chodzi o przygotowanie mieszkania, szczegółowe wskazówki możecie znaleźć tutaj. Podczas sesji wyłączamy telewizory, telefony i komputery. Jest to czas, który ma być pełen radości i zabaw, bez zbędnych rozpraszaczy. Przed sesją warto pochować te przedmioty, żeby nie rozpraszały dzieci. Wszelkie butelki z wodą, paczkowane przekąski i zbędne przedmioty znajdujące się w zasięgu wzroku jak np. pilot do telewizora, również mogą spokojnie przeczekać w szafce 🙂

Voucher na prezent na dzień babci i dziadka

Sesję możecie wręczyć w postaci zaproszenia na sesję fotograficzną. Otrzymacie ode mnie voucher, który obejmować będzie wybrany przez Was pakiet. Zaproszenie ważne jest przez 6 miesięcy i może zostać wykorzystane zarówno na sesję domową, jak i sesję plenerową.

Sesję możecie również wykonać wcześniej, a otrzymane zdjęcia podarować w formie odbitek oprawionych w ramkę, bądź pięknego ozdobnego albumu, do którego dziadkowie będą mogli wracać kiedy tylko będą mieli na to ochotę. Czy to nie jest dobry pomysł na prezent na dzień babci i dziadka? Myślę, że jest 🙂

Ile osób może uczestniczyć w takiej sesji?

Tyle ile będzie miało ochotę 🙂 Jeśli macie dużą rodzinę, nie mam nic przeciwko większej ilości osób podczas sesji domowej. Możemy wykonać ujęcia rodzinne, nie tylko z wnukami, ale również z Wami i z Waszymi rodzicami.

Kilka słów na koniec

Czy lubisz wracać wspomnieniami do czasu dzieciństwa? Czy pamiętasz wszystkie osoby, które były wtedy obecne w Twoim życiu? Zdjęcia to często jedyne pamiątki, które po latach zostają nam po najbliższych. Jest w nich zapisana rodzinna historia, historia, do której chętnie będziesz wracać, albo będą wracać do niej Twoje dzieci.

Robiąc zdjęcia doceniam magię fotografii jeszcze bardziej, do tego nie tylko fotografii w formie cyfrowej, ale również tej drukowanej. Odbitki i albumy stanowią olbrzymią wartość sentymentalną. Wartość, która jest bezcenna. Dlatego postanowiłam napisać dla Was ten tekst, ponieważ myślę, że sesja zdjęciowa to bardzo wartościowy prezent na dzień babci i dziadka.


Jeśli macie jakieś pytania odnośnie sesji z okazji dnia babci i dziadka piszcie śmiało 🙂 Chętnie dojadę do Was w Ostrowie Wielkopolskim i okolicach.