sesja pary w polu słoneczników Ostrów Wielkopolski

Sesja w słonecznikach- jak się do niej przygotować?

Sesja w polu słoneczników

To trend, który co roku znajduje swoich miłośników. Zupełnie mnie to nie dziwi, tak samo jak sesje w lawendzie, czy na polu maków. Słoneczniki to wyjątkowo urokliwe rośliny, które chętnie fotografowane są przez wielu fotografów.


Sezonowość tych roślin, zdecydowanie wpływa na ich plus. Są wyczekiwane przez cały rok, by zachwycić nas swoją okazałością w lipcu. Pole słoneczników to świetny plener zarówno do sesji narzeczeńskich, ciążowych czy rodzinnych.

O jakiej porze najlepiej zrobić sesję w słonecznikach?

Ze względu na pozbawione zacienienia miejsce, jakim jest pole słoneczników. Sesje zdjęciowe najlepiej wykonywać tuż przed zachodem słońca. Kiedy promienie słoneczne rzucają piękne, miękkie światło. Pozbawiając ostrych cieni na twarzach fotografowanych osób. Słoneczniki bardzo dobrze wyglądają wieczorną porą, o czym możecie się przekonać patrząc na załączone zdjęcia.

Na co zwrócić uwagę przed sesją w słonecznikach?

Zdecydowanie na dobór wygodnego obuwia. Pole słoneczników pozbawione jest trawy. Dodatkowo liście tych roślin są dosyć szorstkie i mogą ocierać odkryte nogi. Dlatego najlepiej postawić na płaskie obuwie, które nie będzie zapadało się w suchej ziemi. I tutaj wskazówka dla Pań, żeby zrezygnować z butów na wysokim obcasie 🙂

Jak ubrać się na sesję w słonecznikach?

O tym, że na sesję zdjęciową należy ubrać się wygodnie, pisałam już wielokrotnie. W przypadku sesji w słonecznikach, warto postawić na płaskie buty i stonowane kolory. Ze względu na charakter sesji, strój elegancki raczej nie będzie pasował do scenerii, ale za to luźne zwiewne sukienki już bardzo 🙂 Jeśli chodzi o kolory, to osobiście postawiłabym na biel, błękit, delikatny róż, brąz bądź odcienie koloru musztardowego. Stonowane, delikatne kolory zdecydowanie lepiej będą wyglądać w porównaniu z jaskrawymi barwami.

Sesja w słonecznikach, ma bardzo sielski klimat, fajnym dodatkiem są ażurowe narzutki, czy kapelusze na głowach pań.

Na koniec

Jeśli ktoś jest zainteresowany taką sesją, warto pomyśleć o tym wcześniej, by udało się zarezerwować termin podczas kwitnienia tych roślin. Sesja w słonecznikach może być piękną pamiątką, albo wyjątkowo modnym dodatkiem do siatki na instagramie 😛